KURUMSAL

Hakkımızda

Askeri gemi üretiminde Türkiye'nin önde gelen tersanelerinden biri olan Anadolu Tersanesi, ileri mühendislik çözümleri geliştirmeye ve yeni askeri gemi inşa kapasitesini arttırmaya kararlılıkla devam etmektedir. Bir aile şirketi olarak 1950'lerde, ticari gemi inşaatına başlayarak birçok başarıya imza attı. Stratejik olarak deniz platformlarına odaklanan Anadolu Tersanesi, Türk Donanmasının bu tarihe kadar inşa edilmiş en büyük ve en donanimli Amfibi Komuta Gemileri'nin (TCG Bayraktar ve TCG Sancaktar) üreticisi oldu.

Deniz platformları için etkin ve rekabetçi çözümler üretmeye devam eden Anadolu Tersanesi, teknolojisini ve tecrübelerini sürekli olarak geliştirmeye devam etmektedir. Anadolu Tersanesi, deneyimli ekibi ve tasarım yeteneği ile her türlü donanımlı askeri gemi tasarlama ve inşa etme kabiliyetine sahiptir.

MİSYON

Türk ve Müttefik Deniz Kuvvetlerinin güçlü ve çağdaş Amfibi Filo ihtiyaçlarını desteklemek, askeri gemi projelerinde yüksek kaliteli, zamanında üretim ve teslimle, etkili rekabetçi çözümler sunmaktır.

VİZYON

Anadolu Tersanesi'nin amacı askeri platformlarda çeşitliliği arttırarak gemi inşa etmektir. Tersanenin çabaları, uluslararası sözleşmelere öncelik vererek kapasitesini arttırmayı ve Türkiye'nin Savunma Sanayi ihracatını nihai olarak desteklemeyi hedef almıştır.